mycomputer.BG

Таекуондо клуб „Леон" спечели два медала от турнир в чест на Деня на народните будители!

от PernikNews
Последно редактирана на: Не е редактирана | Прочитания 928 | Брой коментари 0
09:49 03.11.2020

Над 250 състезатели от четири държави спориха за отличията в турнира по таекуондо за купа „София"

В последният ден на октомври в многофункционалната зала на Национална спортна академия "Васил Левски" се проведе седмото издание на турнира по таекуондо "Купа София".

Тази година заради пандемията от Covid-19 в състезанието има по-малък брой участници от 4 държави – България, Молдова, Северна Македония и Франция. Нашия град бе представен от Таекуондо клуб „Леон" с 3 ма участници при децата до 11 годишна възраст.

Калоян Иванов спечели бронзов медал при момчетата до 11г. той  водеше през цялото време на срещата, но  допусна тактически грешки и съперника му обърна резултата в негова полза.

Данчо Рангелов надигра в четвърфинала опитен състезател, а на полуфинала отстъпи по точки и спечели бронз в кат. 33 кг.

В същата категория игра и неговия съотборник Калоян Ставрев, който бе дебютант в състезанието. Единствено притеснението попречи на Калоян Ставрев да излезне победител от битката.

В сутрешната сесия се проведоха битките в по-малките възрасти, а след обед бяха тези за по-напредналите.

Надпреварата се организира от Таекуондо клуб "Рамус" съвместно с Българската федерация по таекуондо в чест на Деня на народните будители (1 ноември).

Турнирът тази година бе без публика, заради въведените от Министерството на здравеопазването противоепидемични мерки.