Волейболистите на „Миньор” победиха „Ботев” с 3:0 гейма

от PernikNews
Последно редактирана на: Не е редактирана | Прочитания 303 | Брой коментари 0
16:34 15.12.2019

Пред петдесетина зрители отборът на „Миньор” не срещна особени проблеми в мача си срещу ихтиманския „Ботев” в среща от поредния кръг на първенството на Висшата лига. Гостите определено отстъпват като класа на перничани, а в добавка и четирима от основната им шестица бяха със здравословни проблеми. Домакините започнаха вихрено с 6:1, после допуснаха разликата да бъде намалена на 9:7, но до обрат не се стигна и първата част завърши при резултат 25:19.

Във втория гейм в игра влязоха и юношите Петър Лазаров, Патрик Генов и Александър Атанасов, но това не промени съотвошението на силите, като тази част завърши при резултат 25:14 за миньорци. В третата част на терена се появи и вторият разпределител Калоян Николов. Геймът вървя равностойно до 7:7  и на практика беше най-оспорвана част в срещата. От друга страна това беше чудесна възможност за треньора на „Миньор” Мирослав Илиев да обиграва и юношите на тима. В крайна сметка частта  приключи при 25:19, а с това и се стигна до 3:0 за „Миньор” в продължилата около час среща. С тази победа миньорци си гарантират второто място в групата , независимо от резултатът в последния кръг, когато отборът гостува на „Тетевен волей”.