Поповод тазгодишното честване на Деня на българската просвета и култура и на славянската писменост, за принос в областта на образованието и културата и за обективна журналистическа дейностсeнаграждават, както следва:
І. В сферата на образованието:
А. С плакет “За принос в образователното дело”
1. АНГЕЛИНА ОГНЯНОВА – ДИРЕКТОР НА ЦДГ № 2 “РОДОЛЮБЧЕ” – ПЕРНИК
2. ВЕНЕТА МИЛАНОВА – ДЪЛГОГОДИШЕН ПЕДАГОГ И СИНДИКАЛЕН ДЕЕЦ
3. ОУ “СВ. ИВАН РИЛСКИ” – ПЕРНИК, ПО ПОВОД НЕГОВАТА 110-ГОДИШНИНА
4. VІ СОУ СВ. СВ. КИРИЛ И МЕТОДИЙ” – ПЕРНИК, ПО ПОВОД НЕГОВАТА 170-ГОДИШНИНА
Б. С диплом “За всеотдаен учителски труд и принос в образователното дело”
1. Г-ЖА АДЕЛИНА ЛАЗАРОВА – СТ.УЧИТЕЛЦДГ №2 „РОДОЛЮБЧЕ” – ПЕРНИК
2. Г-ЖА АНТОАНЕТА КИРИЛОВА – СТ.УЧИТЕЛЦДГ №5 „ВЕЛА ПЕЕВА” – ПЕРНИК
3. Г-ЖА АСЯ АРСОВА – СТ. УЧИТЕЛ ПО ИЗОБРАЗИТЕЛНО ИЗКУСТВОІХ ОУ „ТЕМЕЛКО НЕНКОВ” – ПЕРНИК
4. Г-ЖА АЛБЕНА ГЕОРГИЕВА – СТ.УЧИТЕЛОДЗ №11 „ЗНАМЕ НА МИРА” – ПЕРНИК
5. Г-ЖА АНЯ ИСТИЛИЯНОВА – СТ. УЧИТЕЛОУ „ХРИСТО БОТЕВ” – ГР. БАТАНОВЦИ
6. Г-ЖА БЛАГОВЕСТА ГЕОРГИЕВА – УЧИТЕЛ ПО БЪЛГАРСКИ ЕЗИК И ЛИТЕРАТУРА VІІІ ОУ „КРАКРА ПЕРНИШКИ” – ПЕРНИК
7. Г-ЖА ВАЛЕНТИНА ТЕМЕЛКОВА – СТ.УЧИТЕЛЦДГ №14 „СЛАВЕЙЧЕ” – ПЕРНИК
8. Г-ЖА ИНЖ. ВАЛЯ ЦВЕТКОВА – СТ. УЧИТЕЛ ПРОФЕСИОНАЛНА ПОДГОТОВАТПГ „МАРИЯ КЮРИ” – ПЕРНИК
9. Г-Н ВАЛЕНТИН АВРАМОВ – УЧИТЕЛ ПО ТРУДОВО-ПОЛИТЕХНИЧЕСКО ОБУЧЕНИЕ ОУ „СВ. ИВАН РИЛСКИ” – ПЕРНИК
10. Г-ЖА ВЕЛА СТОЯНОВА – СТ. УЧИТЕЛ ПУИ „ЛЮБЕН КАРАВЕЛОВ” – ПЕРНИК
11. Г-ЖА ВЕРОНИКА СЛАВОВА – СТ. УЧИТЕЛОДГ „ПРОЛЕТ” – ПЕРНИК
12. Г-ЖА ВЕСЕЛИНА ЗДРАВКОВА – ГЛ. УЧИТЕЛХ ОУ „АЛЕКО КОНСТАНТИНОВ” – ПЕРНИК
13. Г-ЖА ВЕСЕЛА ГЕОРГИЕВА – СТ. УЧИТЕЛ НАЧАЛЕН ЕТАПХVІ ОУ „СВ. СВ. КИРИЛ И МЕТОДИЙ” – ПЕРНИК
14. Г-ЖА ГАЛИНА ГОСПОДИНОВА – ПОМОЩНИК-ДИРЕКТОР НА ХІ ОУ „ЕЛИН ПЕЛИН” – ПЕРНИК
15. Г-ЖА ДЕТЕЛИНА СТОЯНОВА – СТ. УЧИТЕЛ ПО ИСТОРИЯ И ЦИВИЛИЗАЦИЯХІІ „ВАСИЛ ЛЕВСКИ” – ПЕРНИК
16. Г-ЖА ДЕЛКА ДИМИТРОВА – СТ.УЧИТЕЛЦДГ № 3 „ПРОЛЕТЕН ЦВЯТ” – ПЕРНИК
17. Г-ЖА ДИЛЯНА МИЛОВА – УЧИТЕЛЦДГ № 12 „РАДОСТ” – ПЕРНИК
18. Г-Н ДИМИТЪР КОСТАНЦАЛИЕВ – ДИРИГЕНТ НА ХОР „РОДНА ПЕСЕН”ОБЕДИНЕН ДЕТСКИ КОМПЛЕКС ПЕРНИК
19. Г-ЦА ЕЛКА СТЕФАНОВА – УЧИТЕЛ ПО БЪЛГАРСКИ ЕЗИК И ЛИТЕРАТУРАОУ „КЛИМЕНТ ОХРИДСКИ” С. РУДАРЦИ
20. Г-Н ЕМИЛ ИВАНОВ – УЧИТЕЛ ПО ФИЗИЧЕСКО ВЪЗПИТАНИЕ И СПОРТПГОТ „СВ. ИВАН РИЛСКИ” – ПЕРНИК
21. Г-ЖА ИВА РАЙЧЕВА – СТ. УЧИТЕЛЦДГ № 8 „ИЗВОРЧЕ” – ПЕРНИК
22. Г-Н ИЛИЯН КУТЕВ – ПЕДАГОГИЧЕСКИ СЪВЕТНИК ОУ „СВ. КОНСТАНТИН КИРИЛ ФИЛОСОФ” – ПЕРНИК
23. Г-ЖА ИРИНА НЕНКОВА – ГЛ. УЧИТЕЛ ПО АНГЛИЙСКИ ЕЗИКСОУ „Д-Р ПЕТЪР БЕРОН” – ПЕРНИК
24. Г-ЖА ИСКРА МИХАЛКОВА – СТ.УЧИТЕЛЦДГ № 15 „ РАЙНА КНЯГИНЯ” – ПЕРНИК
25. Г-ЖА КАЛИНКА ТОДОРОВА – СТ.УЧИТЕЛОДЗ № 9 „КАЛИНА МАЛИНА” – ПЕРНИК
26. Г-ЖА КРАСИМИРА СТАВРЕВА – РЕСУРСЕН УЧИТЕЛ В РЕСУРСЕН ЦЕНТЪР – ПЕРНИК
27. Г-ЖА ЛИЛИЯ БОРИСОВА – СТ. УЧИТЕЛ ПО АНГЛИЙСКИ ЕЗИКГПЧЕ „СИМЕОН РАДЕВ” – ПЕРНИК
28. Г-ЖА ЛЮБКА ДИМИТРОВА – СТ. УЧИТЕЛ НАЧАЛЕН ЕТАПVІ СОУ „СВ. СВ. КИРИЛ И МЕТОДИЙ” – ПЕРНИК
29. Г-ЖА ЛЮДМИЛА МИЛУШЕВА – СТ. УЧИТЕЛ ПО ХИМИЯ И ОПАЗВАНЕ НА ОКОЛНАТА СРЕДАV СОУ „ ПЕТКО РАЧОВ СЛАВЕЙКОВ” – ПЕРНИК
30. Г-ЖА МАРИЯ ДАНЕВА – СТ. УЧИТЕЛОДЗ № 4 „ЧУДЕН СВЯТ” – ПЕРНИК
31. Г-Н МАРТИН МАНДАЛСКИ – УЧИТЕЛ ПО ФИЗИЧЕСКО ВЪЗПИТАНИЕ И СПОРТХІІІ ОУ „СВ. СВ. КИРИЛ И МЕТОДИЙ” – ПЕРНИК
32. Г-ЖА МИЛАНА ВАРАДИНОВА – СТ. УЧИТЕЛ ПО БЪЛГАРСКИ ЕЗИК И ЛИТЕРАТУРАПГЕМП „ХРИСТО БОТЕВ” – ПЕРНИК
33. Г-ЖА НАДЯ ЙОРДАНОВА – УЧИТЕЛОДЗ „ВАЛЕНТИНА ТЕРЕШКОВА” – ГР. БАТАНОВЦИ
34. Г-ЖА НАТАША СОКОЛОВА – СТ. УЧИТЕЛ ПО БИОЛОГИЯ И ЗДРАВНО ОБРАЗОВАНИЕПГ ПО ИКОНОМИКА – ПЕРНИК
35. Г-ЖА НИКОЛИНА КРУМОВА – СТ.УЧИТЕЛ НАЧАЛЕН ЕТАП ОУ „ОТЕЦ ПАИСИЙ” – С. ЯРДЖИЛОВЦИ
36. Г-ЖА РАЛИЦА БОРИСОВА – СТ.УЧИТЕЛОДЗ № 1 „МИНЬОРЧЕ” – ПЕРНИК
37. Г-ЖА РАЙНА ВАСИЛЕВА – ГЛ. УЧИТЕЛ ПО БЪЛГАРСКИ ЕЗИК И ЛИТЕРАТУРАПТГ „ЮРИЙ ГАГАРИН” – ПЕРНИК
38. Г-ЖА СНЕЖАНА ГРИГОРОВА – СТ. УЧИТЕЛ ПО ФИЛОСОФИЯПМГ „ХРИСТО СМИРНЕНСКИ” – ПЕРНИК
39. Г-ЖА СНЕЖАНА СПАСОВА – СТ. УЧИТЕЛ ПО БИОЛОГИЯ И ХИМИЯСПОРТНО УЧИЛИЩЕ „ОЛИМПИЕЦ” – ПЕРНИК
40. Г-ЖА СТЕФКА СТОЯНОВА – СТ. ВЪЗПИТАТЕЛОУ „СВ. КОНСТАНТИН КИРИЛ ФИЛОСОФ” – ПЕРНИК
41. Г-Н СТОЙЧО ЯНЕВ – ПОМОЩНИК-ДИРЕКТОР НА VІІ ОУ „ГЕОРГИ САВА РАКОВСКИ” – ПЕРНИК
42. Г-Н СТОЯН СТОЯНОВ – СТ. УЧИТЕЛ ПО ПРАКТИКАПГТС „АРХИТЕКТ ЙОРДАН МИЛАНОВ” – ПЕРНИК
43. Г-ЖА ТАНЯ АНГЕЛОВА – СТ. УЧИТЕЛ НЕООУ „СВ.СВ. КИРИЛ И МЕТОДИЙ” – С. ДИВОТИНО
44. Г-ЖА ТЕОДОРА ВЕНКОВА – СТ. УЧИТЕЛ ПО БЪЛГАРСКИ ЕЗИК И ЛИТЕРАТУРАОУ „СВ. СВ. КИРИЛ И МЕТОДИЙ” – С. ДРАГИЧЕВО
45. Г-ЖА ЦВЕТА АСЕНОВА – СТ. УЧИТЕЛЦДГ № 6 „БЪЛГАРЧЕ” – ПЕРНИК
ІІ. В областта на културата:
А. С плакет “За принос в областта на културата”
1. АЛЕКСАНДЪР НЕЦОВ – ПО ПОВОД 30-ГОДИШНИЯ МУ ТВОРЧЕСКИ ЮБИЛЕЙ КАТО ХОРЕОГРАФ И ГЛАВЕН ХУДОЖЕСТВЕН РЪКОВОДИТЕЛ НА АНПТ “ГРАОВО”
2. АНПТ “ГРАОВО” ПРИ РМД – МОШИНО, ПО ПОВОД 60 ГОДИНИ ОТ ОСНОВАВАНЕТО МУ
3. ВЕРКА МОМЧИЛОВА – НАРОДНА ПЕВИЦА
4. ДАНАИЛ АТАНАСОВ – ХУДОЖНИК, ПО ПОВОД НЕГОВАТА 70-ГОДИШНИНА
5. ИВАНКА МИХОВА – РЪКОВОДИТЕЛ НА ДЮТ “МУСКЕТАРИТЕ” ПРИ ОДК ПЕРНИК
6. КИРИЛ МАНОВ – ДИРЕКТОР НА ОП КИЦ – ПЕРНИК, ПО ПОВОД НЕГОВАТА 60-ГОДИШНИНА
7. НЧ „ЕЛИН ПЕЛИН – 1903 Г.” ПЕРНИК, ПО ПОВОД 110 ГОДИНИ ОТ СЪЗДАВАНЕТО МУ
8. НЧ „ЛЮЛИНСКИ ИЗГРЕВ – 1903 Г.” С. ГОЛЕМО БУЧИНО, ПО ПОВОД 110 ГОДИНИ ОТ СЪЗДАВАНЕТО МУ
9. НЧ „СВ.СВ. КИРИЛ И МЕТОДИЙ – 1933 Г.” С. ВИСКЯР, ПО ПОВОД 80 ГОДИНИ ОТ СЪЗДАВАНЕТО МУ
10. ОГНЯН АСПРОВ – ИСТОРИК, ДЪЛГОГОДИШЕН ДИРЕКТОР НА РИМ ПЕРНИК, ПО ПОВОД НЕГОВАТА 70-ГОДИШНИНА
11. СВЕТОЗАР ЗАХАРИЕВ – ПРЕДСЕДАТЕЛ НА ДРУЖЕСТВОТО НА КРАЕВЕДИТЕ В ПЕРНИК, ПО ПОВОД НЕГОВАТА 80-ГОДИШНИНА
Б. С диплом “За творческа дейност и принос в сферата на културата”
1. АНДРЕЙ СЛАВЧЕВ – ДЪЛГОГОДИШЕН СОЛИСТ В АНПТ „ГРАОВСКА МЛАДОСТ”
2. АНКА САВОВА – СЕКРЕТАР НА НЧ „СЪЗНАНИЕ – 1922 Г.” ПЕРНИК
3. ВЕНЕТА ДОБРЕНОВА – ГЛ. СЧЕТОВОДИТЕЛ В ОБЩИНСКИ МЛАДЕЖКИ ДОМ
4. ВЛАДИМИР РУСЕВ – СТ. ЕКСПЕРТ В РЕКИЦ „ЧИТАЛИЩА” ПЕРНИК
5. ГАЛИНА ЗДРАВКОВА – СЕКРЕТАР НА НЧ „ПРОБУДА – 1935 Г.” КВ. БЕЛА ВОДА
6. ГЕОРГИ КРУМОВ – МУЗИКАНТ
7. ДАРИН БЪРНЕВ – РЪКОВОДИТЕЛ НА ВФ "СИНЕВА" КЪМ РМД – МОШИНО
8. ЕЛЕНА ТЕМЕЛКОВА – ДИРЕКТОР НА ХГ ПЕРНИК
9. ИВАН БУРДЖЕВ – АКТЬОР
10. ЛЮБКА ТАСЕВА – СЕКРЕТАР НА НЧ „ЕЛИН ПЕЛИН – 1903 Г.” ПЕРНИК
11. МИЛКА АНДРЕЕВА – СЕКРЕТАР НА НЧ „ПРОБУДА – 1928 Г.” С. БОГДАНОВ ДОЛ
12. НАТА СТОЕВА – ДЪЛГОГОДИШНА СОЛИСТКА В АНПТ „ГРАОВСКА МЛАДОСТ”
13. НИКОЛАЙ КРЪСТЕВ – МУЗИКАНТ
14. ПЕТЪР СИМЕОНОВ – РЪКОВОДИТЕЛ НА ДВГ "ВАНИЛА" КЪМ ОК ДВОРЕЦ НА КУЛТУРАТА
15. СИЛВИЯ ТОПАЛОВА – ХУДОЖНИК
16. СИМЕОН АЛЕКСАНДРОВ – ХУДОЖНИК, ПО ПОВОД НЕГОВАТА 75-ГОДИШНИНА
17. ТРИФОН ТРИФОНОВ – ДИРИГЕНТ НА ДУХОВ ОРКЕСТЪР – ПЕРНИК
ІІІ. За журналистическа дейност:
А. С плакет “За активна и обективна журналистическа дейност”
1. EЛКА РОБЕВА, КОРЕСПОНДЕНТ НА БТА
А. С диплом “За активна и обективна журналистическа дейност”
1. РУМЯНА БОРИСОВА – ЖУРНАЛИСТ В “ГРАДСКИ ВЕСТНИК” – ПЕРНИК