Последният самурай на Перник излиза срещу сръбския викинг

от PernikNews
Последно редактирана на: 00:00 05.02.2018 | Прочитания 3370 | Брой коментари 0
15:36 05.02.2018

Венелин Анков (България) срещу Данийел Бойка (Сърбия) в профи К-1 среща в категория до 75кг, под егидата на WAKO и Българска Конфедерация по Кикбокс и Муай Тай. .с неоценимата помощ на община Перник и телевизионното излъчване по TV B1B (една седмица след галата)

Венелин Анков е дългогодишен национален състезател по Кикбокс и състезател на СК „Армеец“София. Успоредно с това е главен треньор на клуб по Кикбокс и Муай тай „СК Боец Перник“ .

Венелин е спечелил над 70 медала през кариерата си включително и от състезания по Таекуондо.

*Носител на световна купа по Киокушин карате(шинкеншобу)-Русия.

*Балкански шампион по кикбокс,

*Многократен шампион на България по Муай тай и Кикбокс.

На профи кикбокс ринга има записани 5 победи и 2 загуби!

Венелин Анков не се е състезавал от две години заради тежка контузия, но гори от нетърпение да се качи на ринга в родният си град.

Срещу него ще се изправи „Сръбският викинг” - Данийел Бойка

Данийел Бойка е състезател по ММА . Висок 178см и със състезателно тегло 75кг, но по-успешна се оказва неговата кариера в Кикбокса и Бокса .В профи кикбокса има 5 победи и 3 загуби. Всичките му победи са чрез нокаут!

Мачмейкърите на Туинс ММА успяха да се свържат с него, минути след боксова гала на която записа поред

Интересното за Данийел е, че започва кариерата си като състезател в тежка категория и постепенно стига до сегашното си тегло. https://www.facebook.com/TWINSMMA/videos/1566970653418681/

Дали Данийел Бойка ще продължи добрата си серия или Венелин ще го спре ???

Ще разберем на 09 март 2018г. в зала „ Борис Гюдеров”