Миньор Чикаго на полуфинал за купата

от PernikNews
Последно редактирана на: 00:00 28.10.2013 | Прочитания 681 | Брой коментари 0
09:07 28.10.2013

Вчера сутринта в четвъртфинален двубой от турнира за купата на лигата Миньор победи с 4:1 (2:1 на полувремето) гръцкият отбор Хеленики.

Първият гол за „чуковете” падна в 23-та минута, когато гръцкият футболист в отбора на жълто-черните Пари Пантазопоулос изпълни пряк свободен удар. Топката беше избита от вратаря и централният защитник на Миньор – Светозар Гюров, я намери с глава за 1:0.

Пет минути по-късно Ивалин Гунчев отправи прецизен удар от границата на наказателното поле и покачи на 2:0.

Преди края на първата част южните ни съседи върнаха един гол за 2:1

. В 56-та минута Евгени Руссу се включи по десния фланг и стреля по земя топката рикушира в защитник и влезе във вратата за 3:1. Точка на спора сложи гръкът Пари Пантазопоулос, който хвърли в нокдаун своите сънародници за 4:1. Достигането до полуфинал в турнира за купата се случва за първи път в кратката тригодишна история на Миньор Чикаго.

През 2011 година жълто-черните стигнаха до четвъртфинал, но там отстъпиха на Хайландер. Миналата година „винкелите” отпаднаха още в групите. В САЩ смятат турнира за купата за по престижен от първенството и всички отбори се подготяват усилено за добро представяне, като включват много играчи от колежите. Тази неделя от 9:30 часа „чикагско” време на Олимпик Парк в предградието Шамбург

Миньор ще играе с коравият тим на Арлингтън Аксес Лайтенинг. Припомняме ви, че този сезон в шампионата двата отбора си размениха по една победа, а във вторият мач по-между им имаше и меле на терена, заради изритан футболист на Миньор без топка.