График за движението на сурвакарските групи в селата от Пернишко за днес и утре!

от PernikNews
Последно редактирана на: Не е редактирана | Прочитания 1747 | Брой коментари 0
08:26 13.01.2020

Огньовете на Сурова ще лумнат тази вечер в селата от Пернишко! Вижте графика за движението на групите

ОБЩИНА ПЕРНИК

ДАТА: 13 януари 2020 г. /понеделник

14 януари 2020 г. /вторник /

1. село Люлин – НЧ “Христо Ботев - 1961 г.”

13.01.2020 г. – н.ч. 18,30 ч.-19:00 ч. Разиграване на ритуала „ Посрещане на сурвакари в дома“, запалване на ритуален огън и сурвакарски игри.

място: на площада пред читалището

14.01.2020 г.- н. ч.: 08:00 ч.–15:00 ч. обхождане на къщите в селото.

2. село Лесковец – НЧ “Солидарност -1930 г.”

13.01.2020 г.–н.ч.:17:30ч.–събиране на групата, запалване на сурвакарски огън и игри на площада.

18:30 ч. Отпътуване за среща със сурвакарската  група от с. Богданов дол.

14.01.2020 г.–н.ч.: 09:00 ч.-14:00ч.– обхождане на къщите в селото от сур.

3. село Богданов дол – НЧ “Пробуда-1928 г.”

13.01.2020 г.–н.ч.:18:00ч.–събиране на групата

19:30 ч.- посрещане на сурвакарите от  с. Лесковец и запалване на сур.огън

14.01.2020 г.–н.ч.: 08:00 ч. – 14:00 ч. – обхождане на къщите от сурв. група.

4.град Батановци – НЧ “Просвета - 1909 г.”

13.01.2020-н.ч.: 18:00- 21:00 – концерт на народен оркестър “Краси Бенд”

н.ч.:18:00 –събиране на групата и отпътуване за с. Копаница.,

н.ч.: 20:30 ч.-запалване на ритуален огън и среща със  3 гостуващи групи: сурвакарската група от с.  Черна гора, гостуваща кукерска група от НЧ ”Христо Ботев 1898”, с. Дъбене, община Карлово, област Пловдив и сурвакарска група „Йорданови АРТ и приятели“ от град София.

място: на площада при гарата

14.01.2020 -н.ч.: 08:00 ч.-18:00 ч. обхождане на къщите от сурвак. група

5. село Витановци– НЧ “Отец Паисий - 1928 г.”

13.01.2020 г-н.ч.: 19:30 ч.- събиране на сурвакарите и посрещане на  групата  от с. Мещица.

20:00 ч. –Запалване на сурвакарски огън и сурвакарски игри.

място: пред читалището.

14.01.2020 г. – н.ч.: 08:00 ч. – 15:00 ч. – обхождане на къщите от сур.група

6. село  Черна гора – НЧ “Наука - 1967 г.”

13.01.2020 г.–н.ч.: 18:00 ч. – запалване на ритуален огън и сурвакарски игри. 19:30 ч. Отпътуване на групата за среща  със сурвакарската група на град Батановци.

място: на площада в с.Черна гора.

14.01.2020 г.–н.ч.: 08:00 ч.–15:00 ч.–обхождане на къщите в селото.

7. село Ярджиловци – НЧ “Христо Ботев - 1940 г.”

13.01.2020 г. – н.ч.:19:00 ч. – запалване на ритуален огън, среща на сурв. групи от Горна и Долна махала на село Ярджиловци и сурвакарски игри.

Забележка: Сурвакарската група на Кръстина махала – отделно запалва ритуален огън в махалата си, не участва заедно с другите две сурв. групи

място: на площада пред читалището

14.01.2020 г.–н.ч.: 08:00 ч.–14:00 ч.–обхождане на къщите в селото.

н.ч.: 14:30 ч. – среща на трите сурвакарски групи от селото

място: в двора на училището

8. село Зидарци – НЧ “Васил Левски - 1975 г.”

13.01.2020 г. –н.ч.: 19:00 ч. запалване на ритуален огън и сурвакарски игри.

14.01.2020 г.– н.ч.: 09:00 ч.–16:00 ч.–обхождане на къщите от сур. група

9. село Мещица – НЧ “Пейо  К. Яворов - 1926 г.”

13.01.2020 г. – н.ч.: 18:00- Запалване на ритуален огън и сурвакарски игри.

място: в двора на училището.

14.01.2020 г.–н.ч.: 08:30 ч.–17:30 ч.–обхождане на къщите от сур.група

10. село Дивотино – НЧ “Чичо Стоян - 1927 г.”

13.01.2020 г. – не се разиграват сурвакарски игри

14.01.2020 г. – н.ч.: 08:00 ч. 16:30 ч. – обхождане на къщите в селото от сурвакарската група. Тръгват от махала “Бреста”

н.ч.:13: 30ч.-площада пред “Ханчето”-  ритуала “Сурвакарска сватба”

н.ч.: 16: 30 ч. – кулинарна изложба

място: малък салон на НЧ “Чичо Стоян - 1927 г.”

място: на площада в селото

н.ч.: 17:00 ч.-посрещане на сурв. група,  ритуален огън, сурвакарски игри

11. кв. „Бела вода”, гр. Перник – НЧ “Пробуда - 1935 г.”

13.01.2020 г.-н.ч.: 18:00 ч.-събиране на групата. Разиграване на ритуала “Сватба”, запалване на ритуален огън и сурвакарски игри.

място: пред читалището

14.01.2020 г.–н. ч.: 08:30ч. до 16:30 ч. обхождане на къщите в селото.

12. село Драгичево – НЧ “Пробуда - 1922 г.”

13.01.2020 г. -н.ч.: 09:00 ч. -обхождане на къщите от сурвакарската група.

16:30 ч. отпътуване за град Перник. Среща със сурвакарската група на VI -то СУ „Св. Св. Кирил и Методий“ -/в двора на училището/.

17:00 ч. – среща на групите, запалване на ритуален огън и сурв. игри

17:40 ч.- отпътуване за Драгичево.

18:00 ч. - запалване на ритуален огън и сурвакарски игри в селото.

място: на площада пред читалището в селото.

14.01.2020 г.–н.ч.: 09:00ч.- 15:00 ч.–продължаване с обхождането на къщите  от сурвакарската група

13. село Голямо Бучино – НЧ “Люлински изгрев - 1903 г.”

12.01.2020 г. 09-17,00 ч- обхождане на къщите на с. Мало Бучино

13. 01.2020 г. н.ч.:18: 00-запалване на ритуален огън и сурвакарски  игри

място: на площада в селото

14.01.2020 г.–н. ч.: 08:00 ч.–15:00 ч.-обхождане на къщите  от сур.група

14. село Расник – НЧ “Димитър Полянов - 1927 г.”

13.01.2020  г.–н.ч.: 18: 00 ч.–събиране на групата.

18:30 ч-19:30 ч –отпътуване за Велковци,  среща на сурвакарските  групи от с. Сопица, Велковци и Расник.

място: на  площада във Велковци.

14.01.2020 г.–н.ч.:08:00 ч.- 14:00 ч.- обхождане на къщите в селото от сур.група

14.01.2020 г.-12:00 ч. играят на площада

15. село Селищен дол

13.01.2020 г. – н.ч.: 18:00 ч. – събиране на групата, запалване  на ритуален огън и сурвакарски игри. Гостуват на  групата от  село  Слаковци.

14.01.2020г.- н.ч.:09:00ч.–13:00 ч. – обхождане на къщите в селото от сур.група

16. село Вискяр – НЧ “Св.Св.Кирил и Методий - 1933 г.”

11.01.2020 г.–н.ч.: 18:00 ч. събиране на групата пред читалището,  запалване на огън и сурвакарски игри.

12. 01. 2020  г.-н.ч. 09:00 ч. -обхождане на къщите за здраве.

17. село Кралев дол – НЧ “Св.Паисий Хилендарски - 1927 г.”

13.01.2020 г. – не се разиграват сурвакарски игри

14.01.2020г.–н.ч.:06:00ч.–16:30ч.-обхождане на къщите от мечкарс.група

н.ч.:17:30 ч. – запалване на ритуален огън и мечкарско хоро.

място: площада пред читалището

18. кв. “Църква”, Перник- НЧ “Просвета-1909 г”.

13.01.2020 г.- н. ч.: 17:30. Събиране на групата на Кралевски път и дефиле по централната улица на площада.

18:00 ч. - запалване на ритуален огън и сурвакарски игри. Фолклорна програма.

14.01.2020 г.–н. ч.: 09:00 ч.- 15:00 ч.-обхождане на къщите в квартала.

19.VI-то СУ «Св. Св. Кирил и Методий» град Перник

13.01.2020 г.- н.ч.: 17:00 ч.- запалване на ритуален огън и сурвакарски игри в двора на училището. Гостува групата на село Драгичево.

13.01. 2020 г.-18:00 ч.-Обхождане на къщите в квартала от сурв. група.

ОБЩИНА БРЕЗНИК

ДАТА:  13 януари 2020 г. /понеделник/

14 януари 2020 г. /вторник/

1. село Бегуновци – НЧ “Просвета - 1922 г.”

13.01.2020 г.– н.ч.: 18:30 ч. – събиране на сур. група и запалване на ритуален огън

н.ч.: 19.30 ч. - посрещане на сур. група от село Непразнинци и сур. игри

място: на площада в село Бегуновци

14.01.2020 г.– н.ч.: 09:00 ч. – обхождане на къщите сур.група

организира: кметство и НЧ „Просвета - 1922 г.” с. Бегуновци

2. село Велковци – НЧ “Граовска пробуда - 1928 г.”

13.01.2020 г. – н.ч.: 19:30 ч. – посрещане на сур. групи от селата Сопица и Расник, запалване на ритуален огън и сур. игри

място: на площада в селото

14.01.2020  г. - н.ч.: 09:00 ч. - обхождане на къщите в селото

организира: кметство и НЧ “Граовска пробуда – 1928 г.” с. Велковци

3. село Сопица – НЧ “Светлина – 1932 г.”

13.01.2020 г.– н.ч.: 19:00 ч. – събиране и отпътуване за с. Велковци, среща между сур. групи от с. Расник, с. Велковци и с. Сопица

място: на площада в село Велковци

14.01.2020 г. – н.ч.: 08:00 ч. – обхождане на къщите в селото

организира: кметство с. Сопица и НЧ „Светлина – 1932 г.”

4. село Слаковци – НЧ “Искра - 1932 г.”

13.01.2020 г. – н.ч.: 19:30 ч. – събиране на сур. група, запалване на ритуален огън и посрещане на сур. група от село Селищен дол

място: на площада пред читалището

14.01.2020 г. – н.ч.: 09:00 ч. - обхождане на къщите в селото

организира: кметство и НЧ “Искра – 1932 г.” с. Слаковци

5. село Ноевци – НЧ “Пробуда - 1931 г.”

13.01.2020 г. – не се разиграват сур. игри в село Ноевци

н.ч.: 21.30 ч. – сур. група се събира и отпътува за село Габров дол

място: на площада в село Габров дол

14.01.2020 г.– н.ч.: 07:00 - 17:00 ч. - обхождане на къщите в село Ноевци

н.ч.: 18:00 ч. - запалване на сур. огън, празнична заря и сур. игри

място: на площада пред читалището

организира: кметство и НЧ “Пробуда - 1931 г.“, с. Ноевци

6. село Садовик – НЧ “Дебелец - 1932 г.”

13.01.2020 г. - н.ч.: 20:00 ч. – събиране на групата, запалване на ритуален огън и посрещане на сур. групи от селата Ребро, Банище и Нови хан.

място: на площада в село Садовик

14.01.2020 г.– н.ч.: 09:00 ч. – обхождане на къщите в селото

организира: кметство и НЧ “Дебелец - 1932 г.“, с. Садовик

7. село Гигинци – НЧ “Искра – 1952 г.”

13.01.2020 г.- н.ч.: 22:00 ч. – запалване на ритуален огън. Събиране и отпътуване на сур. група за среща в селата Беренде, Елов дол и Чепино

14.01.2020 г.– н.ч.: 09:00 ч. - 14:00 ч. – обхождане на къщите в селото.

организира: кметство с. Гигинци и НЧ “Искра – 1952 г.”

8. село Кошарево – НЧ “Пробуда - 1927 г.”

13.01.2020 г.– н.ч.: 22:30 ч. – запалване на ритуален огън и сурвакарски

игри.

място: на площада в селото

14.01.2020 г. - н.ч.: 09:00 ч. – обхождане на къщите в селото

организира: кметство и НЧ “Пробуда - 1927 г.“ с. Кошарево

9. село Долна Секирна – НЧ “Иво Войвода – 1928 г.”

13.01.2020 г. – н.ч.: 20:00 ч. – събиране на сур. група и запалване на ритуален огън.

н. ч.: 21.00 ч. - отпътуване и среща със сур. групи от селата Светля, Чепино, Елов дол.

14.01.2020 г.- н.ч.: 09:00 ч. – обхождане на къщите в селото

организира: кметство и НЧ “Иво Войвода - 1928 г.“ с. Д. Секирна

10. село Банище – НЧ “Просвета – 1928 г.”

13.01.2020 г.– н.ч.: 19:30 ч. – събиране на групата, отпътуване и гостуване на сур. групи от селата Садовик.

14.01.2020 г.– н.ч.: 08:00 ч. – гостуване и обхождане на къщите в с. Ръждавец от сур. група и връщане и обхождане на къщите от с. Банище

организира: кметство и НЧ „Просвета – 1928 г.”

11. село Непразненци

13.01.2020 г.– н.ч.: 18:30 ч. – събиране на сур. група и запалване на ритуален огън

място: на площада в село Непразненци

н.ч.: 19.00 ч. – отпътуване на сур. група и гостуване в село Бегуновци

14.01.2020 г.– н.ч.: 08:00 ч. - 14:00 ч. – обхождане на къщите в селото

организира: кметството на с. Непразненци

12. село Ребро

13.01.2020 г.– н.ч.: 19:00 ч. – запалване на ритуален огън и отпътуване на сур. група за село Садовик

място: на площада в село Садовик

14.01.2020 г. -н.ч.: 09:00 ч. – обхождане на къщите в селото

Организира: кметството на село Ребро

13. град Брезник – НЧ “Просвещение 1870”

18.01.2020 г. /събота/ - ХVІI Маскараден фестивал “СУРОВА БРЕЗНИК’ 2019

място: пл. „9-ти септември” град Брезник /площада пред читалището/

н. ч.: 14:00 ч. - Официално откриване

14:15 ч. - дефиле на на групи от Брезнишко, региона и гостуващи групи

18:00 ч. – запалване на кладата и ритуален танц на сурвакарите

18:15 ч. – празнична заря и закриване

18:30 ч. – Закриване на ХVІ Маскараден фестивал „Сурова Брезник” 2019

ОБЩИНА РАДОМИР

ДАТА: 13 януари 2020 г. /понеделник /

14 януари 2020 г. /вторник/

1. кв.”Върба”, град Радомир  – НЧ “Христо Ботев - 1928 г.”

13.01.2020 г. – н.ч.: 17:00 ч. – програма, запалване на ритуален огън и сур. игри

място: на площада в квартала

н.ч.: 19:00 ч. - 00:00 ч. – обхождане на къщите от квартала

14.01.2020 г. - н. ч.: 06:00 ч. – 12:00 ч. - обхождане на къщите от сур. група

организира: НЧ “Христо Ботев - 1928 г.“ кв.”Върба”, гр. Радомир

2. село Друган – НЧ “Благой Гебрев - 1905 г.”

13.01.2020 г. – н.ч.:18:00 ч. – празнична програма, запалване на ритуален огън и посрещане на сур. група от село Прибой

място: на площада пред читалището

14.01.2020 г. – н. ч.: 06:00 ч. – обхождане на къщите от сур. група

организира: кметство и НЧ “Благой Гебрев - 1905 г.”  в село Друган

3. село Стефаново – НЧ “Напредък – 1915 г. ”

13.01.2020 г. – н.ч.: 18:00 ч. – отпътуване на сур. група за село Прибой

н. ч.: 20.00 ч. – връщане на сур. група в Прибой и запалване на ритуален огън и сурвакарски игри

място: на площада в селото

14.01.2020 г. – н.ч.: 07:30 ч. – 14:00 ч. - обхождане на къщите в селото

организира: кметство и НЧ ”Напредък – 1915 г.”, с. Стефаново

4. село Кондофрей – НЧ “Просвета – 1928 г.”

13.01.2020 г. – не се разиграват сурвакарски игри

14.01.2020 г. – н. ч.: 08:00 ч. –14:00 ч. - обхождане на къщите в селото

организира: кметство и НЧ “Просвета – 1928 г.”, с. Кондофрей

5. Ромска сурвакарска група, кв.”Бащевица” – град Радомир

13.01.2020 г. – н. ч.: 18:00 ч. - запалване на сурвакарски огън и сур. игри.

14.01.2020 г. – н.ч.: 07:00 – 15:00 ч. - обхождане на град Радомир

организира: ромска сурвакарска група

6. село Извор – НЧ „Отец Паисий – 1927 г.”

13.01.2020 г.  – не играят сурвакарски игри

14.01.2020 г. – 10:00 ч. –14:00 ч. – обхождане на къщите в селото

организира: кметство и сдружение „Сурвакарска група” село Извор

7. село Прибой - НЧ „Светлина - 1936 г.”

13.01.2020 г. - н. ч.: 16:00 ч. - събиране на сур. група и обхождане на селата Бобораци, Беланица и Петрово

н.ч.: 19:00 ч. - запалване на ритуален огън и посрещане на сур. група от село Стефаново

място: на площада в селото

н. ч.: 20:00 ч. - отпътуване на сур. група за село Друган

14.01.2020 г. - н. ч.: 08:00 ч. - обхождане на къщите в селото

организира: кметство и НЧ „Светлина - 1936 г.”

8. село Долни Раковец – проведени сурвакарски игри на 01.01.2020 г.

9. град Радомир

18.01.2020 г. /събота/ – Общински сурвакарски празник ”Сурва в Радомир” 2020

място: пл.”Свобода” – град Радомир

н. ч.: ………. - Откриване на изложба Традиционни ястия от Радомирско

н.ч.: ……… - “Сурва в Радомир” - маскарадно шествие на сурвакарски групи

ОБЩИНА КОВАЧЕВЦИ

ДАТА: 13 януари 2020 г. /понеделник/

14 януари 2020 г. /вторник/

1. село Ковачевци – НЧ “Георги Димитров - 1928 г.”

13.01.2020 г. – н. ч.: 17.00 ч. - отпътуване на сур. група за село Косача

н.ч.:18:00 ч. – запалване на ритуален огън и сур. игри

н. ч.: 18.30 ч. - посрещат групи от Сирищник, Джерман и Косача и сур. игри

място: на площада в селото

н. ч.: 20.30 ч. – отпътуване на сур. група за село Сирищник

14.01.2020 г. – н.ч: 10:00 ч. - посрещане на сур. групи от с.

Сирищник, Светля и Ракиловци, сур. игри и празнична програма

място: на площада пред читалището

организира: община Ковачевци и НЧ “Георги Димитров - 1928 г.“, с. Ковачевци

2. село Косача – НЧ “Лазо Стоянов - 1927 г.”

13.01.2020 г. – н. ч.: 17:30 ч. - посрещане на сур. групи от селата Ковачевци и Джерман

н.ч.: 18:00 ч. - запалване на ритуален огън и сур.игри

н. ч.: 19.30 ч. – посрещане на сур. група от село Сирищник

място: на площада пред читалището

н. ч.: 20.30 ч. – сур. група на село Косача отпътува и гостува в селата Сирищник и Ковачевци

14.01.2020 г. – н. ч.: 08:00 ч. - обхождане на къщите от селото

организира: кметство и НЧ “Лазо Стоянов - 1927 г.“, с. Косача

3. село Сирищник – НЧ “Алеко Константинов -1899 г.”

13.01.2020 г. – н.ч.: 18:00 ч. – запалване на ритуален огън, сур. игри и обхождане на “Денева махала”

н.ч.: 19:00 ч. – гостуване на сур. група от село Сирищник в селата Ковачевци, Ракиловци и Косача

н. ч.: 21:0 ч. – сур. група от село Сирищник посреща сур. групи от селата Ковачевци, Косача и Ракиловци

място: на площада в селото

14.01.2020 г. – н.ч.: 07:00 ч. – обхождане на къщите в селото

н.ч.: 08:30 ч. – гостуват на село Елов дол

н. ч.: 10:00 ч. - гостуват на село Ковачевци

организира: кметство и НЧ “Алеко Константинов -1899 г.“ с. Сирищник

4. село Светля – НЧ “Светлина – 1932 г.”

13.01.2020 г. – н.ч.:18:00 ч. - запалване на ритуален огън и сур.игри

н. ч.: 19.30 ч. – сур. група гостува в град Земен

н.ч.: 20:30 ч. – сур. група посрещат сур. група от село Лобош

н.ч.: 21: 00 ч. – посрещат сур. група от село Долна Секирна

място: на площада пред читалището

14.01.2020 г. – н. ч.08:00 ч.: обхождане на селото от сур. група

н. ч.: 10:00 ч. - 12:30 ч.- отпътуване и гостуване на село Ковачевци

организира: кметство и НЧ ”Светлина - 1932 г.” с. Светля

5. село Калище  – НЧ “Методи Андонов - 1927 г.”

13.01.2020 г. – н.ч.: 19:30 ч. - 00:00 ч. - запалване на ритуален огън, сур. игри и обхождане на къщите от селото

н. ч.: 19.00 ч. – посрещат сур. група от град Земен

14.01.2020 г. – н.ч. 05:00 ч. - 11:00 ч. - обхождане на селото от сур. група

организира: кметство и НЧ “Методи Андонов - 1927 г.”

6. село Лобош – НЧ “Ведрина - 1928 г.”

13.01.2020 г. - н.ч.:18:00 ч.- запалване на ритуален огън и сур. игри

н.ч.: 20.30 ч. – сур. група гостува в село Светля

н. ч.: 21:30 ч. – сур. група гостува в село Елов дол

н. ч.: 22:00 ч. – сур. група гостува в село Чепино

място: на площада в селото

14.01.2020 г. – н.ч.: 09:00 ч.- 13:00 ч.- обиколка на къщите в селото

организира: кметство и НЧ “Ведрина - 1928 г.“

7. село Ракиловци – НЧ “Селска пробуда - 1927 г.”

13.01.2020 г. - н.ч.:18:30 ч. –  събиране на сур. група и запалване на ритуален огън

място: на площада в селото

н.ч.: 19.00 ч. – отпътуване на сур. група от село Ракиловци и гостуване на селата Сирищник и Ковачевци

н. ч.: 20.30 ч. - връщане в село Ракиловци и обхождане на къщите

организира: кметство и НЧ “Селска пробуда - 1927 г.“, с. Ракиловци

14.01.2020 г. – н.ч.10:00.ч.- отпътуване и гостуване на сурвакарската

група в село Ковачевци

8. село Чепино – НЧ “Гео Милев – 1936 г.”

13.01.2020 г. - н.ч.:18:30 ч. - запалване на ритуален огън и сур. игри

н.ч.: 19:30 ч. – посрещане на сур. група от село Габров дол

н.ч.: 21.30 ч. - посрещане на сур. група от село Долна Секирна

н.ч.: 22:00 ч. – посрещане на сур. група от село Лобош

н. ч.: 22.30 ч. - посрещане на сур. група от село Гигинци

място: на площада в селото

14.01.2020 г. - н.ч .09:00 ч. - обиколка на къщите от селото

организира: кметство и НЧ ”Гео Милев - 1936 г.” с. Чепино

ОБЩИНА ЗЕМЕН

ДАТА: 13 януари 2020 г. /понеделник/

14 януари 2020 г. /вторник/

1. град Земен – Сурвакарска група при НЧ “Светлина - 1924 г.”

13.01.2020 г. – н.ч.: 17:30 ч. - събиране на сур. група, запалване на ритуален огън и сур. игри

н.ч.: 19:30 ч. – посрещане на сур. група от село Светля

място: на площада в града

н. ч.: 20:00 ч. - обикаляне на къщите

14.01.2020 г. – н.ч.: 09:00 ч. 12:00 ч. – посещение на къщите в града

организира: НЧ “Светлина - 1924 г.“ и кметство гр. Земен

2. град Земен – Сурвакарска група от гр. Земен.

13.01.2020 г. - н.ч. 17:00 ч. - запалване на ритуален огън на площада.

н.ч.: 18: 30 ч. – отпътуване на сур. група за село Калище

14.01.2020 г. – н.ч.: 09:00 ч. – обиколка на къщите за здраве.

н.ч.: 12:00 ч . - сурвакарски игри на площада.

3. село Пещера – НЧ “Крюгер Николов – 1922 г.”

13.01.2020 г. – н.ч.: 18:00 ч. – запалване на ритуален огън и сур. игри

място: на площада пред кметството

14.01.2020 г. – н.ч. 8:00 ч. - 12:00 ч. обхождане на къщите в село Пещера

организира: кметство и НЧ „Крюгер Николов - 1922 г.” с. Пещера

4. село Елов дол – НЧ “Светлина - 1929 г. ”

13.01.2020 г. – н.ч.: 16:00 ч. – събиране на групата от двете махали

н.ч.: 17: 00 ч. – запалване на ритуален огън и сур. игри.

19.00 ч. – 22.00 ч. - посрещане на сур. групи от Долна Секирна, Беренде, Гигинци, Лобош, Мурено, Горна Врабча и Сирищник

място: на площада в с. Елов дол

14.01.2020 г. - обикаляне на къщите за здраве

организира: кметство и НЧ „Светлина – 1929 г.”

4. село Габров дол – НЧ “Христо Ботев - 1928 г.”

13.01.2020 г. – н.ч.: 19:30 ч. - събиране  и отпътуване за село Чепино

н. ч.: 21:00 ч. – предаване на традициите, запалване на ритуален огън

н. ч.: 21:30 ч. – посрещане на сур. група от село Ноевци и сур. игри

място: на площада в селото

14.01.2020 г. – н.ч.: 10:00 ч. – обхождане на къщите в селото от сур.група

организира: кметство и сурв. група при НЧ “Христо Ботев - 1928 г.“

5. село Дивля – НЧ “Надежда - 1898 г.”

13.01.2020 г. – н.ч.: 19:00 ч. - запалване на ритуален огън и сурв. игри

н. ч.: 20.00 ч. – посрещане на сур. група от град Радомир

място: на площада в селото

н.ч.: 20:30 ч. – обхождане на къщите

14.01.2020 г. – н.ч.: 11:00 ч. – сурвакарски игри и обхождане на къщите

организира: кметство и НЧ “Надежда - 1898 г.“, с. Дивля

6. село Беренде - НЧ “Никола Вапцаров – 1945 г.”

13.01.2020 г. - н.ч.: 19:00 ч. – запалване на ритуален огън и сур. игри

в. ч.: 21:00 ч.- гостуват на село Елов дол

н.ч.: 22.30 ч. - посрещане на сур. група от село Гигинци

място: на площада в селото

организира: кметство и НЧ „Никола Вапцаров - 1945 г.”

14.01.2020 г. - н. ч.: 08:00 - 13:00 ч. - обхождане на къщите в селото

7. село Мурено - НЧ „Н. Й. Вапцаров - 1949 г.”

13.01.2020 г. - н.ч.: 19:00 ч. – запалване на ритуален огън и сур. игри

н. ч.: 20.00 ч. - отпътуване на сур. група за село Елов дол

място: на площада пред читалището

организира: кметство и НЧ „Н. Й. Вапцаров - 1949 г.”

14.01.2020 г. – не се разиграват сурвакарски игри

8. село Горна Врабча – “Христо Смирненски – 1946 г.”

13.01.2020 г. - н.ч.: 19:00 ч. – запалване на ритуален огън и сур. игри

Н. ч.: 19:30 ч. - отпътуване на групата за среща в село Елов дол

място: на площада пред читалището и обхождане на къщите в селото

организира: кметство и НЧ „Христо Смирненски - 1946 г.”

14.01.2020 г. – не се разиграват сурвакарски игри

Място за вашият банер

 
За да коментирате тази новина трябва да сте регистриран потребител. Ако вече имате регистрация, влезте в сайта, или се регистрирайте.

Коментари


Открийте потенциални клиенти и бизнес партньори през Company Guru

Най-нови
Най-четени