Браво! Отлично представяне на клуб "Леон" на Коледен турнир в Пловдив

от PernikNews
Последно редактирана на: Не е редактирана | Прочитания 334 | Брой коментари 0
12:29 19.12.2017

Отлично бе представянето на Таекуондистите от клуб „Леон" в Коледния турнир по олимпийско таекуондо който се проведе многофункционална спортна зала Колодурма в неделя, 17-ти декември.Осем участника от клуб „Леон" достойно представиха града ни и се впуснаха в битка за медалите като спечелиха осем медала.След смела битка сребърен медал спечели Калоян Иванов при децата в категория до 25кг,Христо Мерджанов в категория 29кг се представи блестящо след 4 спечелени битки загуби по точки оспорвана  финална среща и завоюва сребро.При юношите в тежка категория със сребро се окичи и Стефан Христов.Традиционно Кристияна Асенова отново се пребори с конкуренцията за медал-този път Бронзов.Бронзови медали още спечелиха Божидар Йорданов при по -малките,Кристиян Емилов в категория 44кг,Симеон Иванов и Малек Шахин  който се състезаваха при децата в една категория +40кг.

Организатори на събитието бяха спортен клуб „ТАЕКУОНДО АКАДЕМИЯ ПЛОВДИВ" с изключителното съдействие на Българската Федерация по Таекуондо и Община Пловдив.

Около 400 участници от 20 таекуондо клуба от цяла България премерериха сили в надпреварата. Събитието премина при изключителен зрителски интерес, над 1200 зрители наблюдаваха срещите, като достъпа до залата бе свободен.

Треньора на клуба Александрина Ризова определи представянето в този турнир като много добро но, сподели че през новата година ги очакват още много предизвикателства затова подготовката продължава след празниците.Таекуондо клуб „Леон" изпраща една успешна година изпълнена с много състезания,приятелски срещи и демонстрации.