България с великолепна победа над Полша

от PernikNews
Последно редактирана на: 00:00 12.07.2013 | Прочитания 529 | Брой коментари 0
21:40 12.07.2013

Срещата България - Полша започна по-добре за гостите, които поведоха с 4:2 след отлични блокади на Бартош Курек и Пьотър Новаковски, но веднага последва обрат за 5:4 след блок на Виктор Йосифов и силна контра на капитана Тодор Алексиев. Последваха ни два мини обрата, за да се стигне до 7:6 за българите след мощен ас на Йосифов. Техническата пауза пък дойде при 8:7 след технична атака на Алексиев. "Дружина полска" отново обърна резултата до 9:8 след успешна атака на Якуб Ярош и аут на Светослав Гоцев. Разликата леко нарасна при 11:9 след контра блок-аут на Ярош, което накара Камило Плачи да вземе тайм-аут. Въпреки това, поляците запазиха преднината си до 16:14 след сервис в аут на влезлия като резерва за България Валентин Братоев. Последваха бомбена атака на Цветан Соколов и атака в аут от втора линия на Курек и 16:16. Българските момчета дори дръпнаха със 17:16 след страхотна блокада на Алексиев и прекъсване за наставника на Полша Андреа Анастази. Резултатът стана 18:16 след контра блок-аут на Алексиев предшествана от невероятно спасяване на Вальо Братоев, а след това 20:17 след фантастична единична блокада на Слави Гоцев срещу Марчин Мозджонек. Предимството на България стана 23:19 след мощен блок-аут на Цецо Соколов, след което без проблеми възпитаниците на Камило Плачи взеха гейма с 25:21 след грешка в атака на влезлия като резерва Збигнев Бартман. Втората част тръгна много добре за българските "лъвове", които бързо дръпнаха с 3:0 след технично отиграване и страхотен блок на Цецо Соколов и атака в аут на Якуб Ярош от поляците. Полша моментално изравни при 3:3 след два аса на Марчин Мозджонек, но България веднага си върна преднината си при 5:3 след атака през центъра на Виктор Йосифов и неразбирателство в полския тим. Последва ново равенство при 6:6 след грешка от сервис на Вальо Братоев и блок на полския разпределител Лукаш Жигадло. Все пак първата техническа пауза дойде при минимална предина за българия - 8:7 след мощна атака по правата на Соколов. Разликата набъбна до 11:8 след атака в аут на Збигнев Бартман и нова блокада на Соколов. Предимството на България стана 13:9 след пореден невероятен блок на Цецо Соколов. Второто техническо прекъсване пък дойде при резултат 16:11 след атака в аут на Бартош Курек. Преднината на българските момчета стана 19:12 след две контри на Соколов и разпределителя Георги Братоев. Играта продължи точка за точка до 22:15, след което България спокойно затвори гейма при 25:21 след грешка в атака на завърналия се в игра Якуб Ярош.

Третият гейм стартира равностойно до 3:3, след което България поведе с 5:3 след страхотна блокада и отлична контра на Виктор Йосифов. Разликата нарасна до 7:4 след мощна контра на Цецо Соколов, а след това до 8:5 след пусната топка на Георги Братоев. Преднината на българите продължи да расте до 11:7 след страхотна блокада на Валентин Братоев. Въпреки тайм-аута и смените предприети от италианския треньор на поляците Андреа Анастази, българските "лъвове" запазиха предимството си до 16:12 след успешна атака на Вальо Братоев. Предимството на България стана 19:14 след две отлични блока на Цецо Соколов. Българският тим запази преднината си до 22:18 след поредна успешна атака на Соколов, след което безпроблемно спечели гейма с 25:21 след грешка в атака на Михал Кубияк, а с това и мача с 3:0.