„Миньор” отпадна от „Хебър” за Купата

от PernikNews
Последно редактирана на: Не е редактирана | Прочитания 401 | Брой коментари 0
14:42 04.12.2019

В мач от третия кръг на турнира за Купата на страната по волейбол се включиха и отборите от Суперлигата. Пернишките волейболисти извадиха лошия късмет при жребия и се паднаха срещу носителя на Купата и Суперкупата на страната  - „Хебър”(Пазарджик). И преди мача победителят от двубоя беше предизвестен, но това не е основание само стотина зрители да дойдат в залата, за да гледат двубоя. Все пак не всеки ден може да се наблюдава толкова качествен тим в пернишката зала. За тяхна чест, гостите пристигнаха с целия си състав, друг е въпросът колко от основните си волейболисти използваха в срещата. Георги Братоев само загряваше и изобщо не влезе в игра, като през целия мач на  игрището беше Любомир Агонцев в ролята на разпределител. Тодор Алексеиев все пак изигра един гейм, Гюнтер Брадли също гледаше отстрани развитието на двубоя. Мачът започна сравнително равностойно, като първото откъсване на гостите беше при 10:7. За съжаление, те бързо натрупаха преднина и първият таймаут за домакините беше при резултат 14:8. В игра за „Хебър” влязоха Стойко Ненчев, бившият капитан на „Миньор” Мартин Симеонов и Денис Чавдаров. Това обаче не попречи на гостите дза спечелят убедително първата част при 25:16. Вторият гейм  изненадващо започна с предимство на домакините, които поведоха с 5:2, равенството дойде при 7:7, но се задържа да 16:16. След три поредни точки за „Хебър” изходът от гейма беше ясен и приключи очаквано при 25:19 за гостите. Третата част се игра почти през цялото време точка за точка, като чак при 22:21 за миньорци старши-треньорът на гостите Александър Петров взе първия си таймаут в двубоя. Той се оказа много полезен, защото след три поредни атаки на Спас Байрев геймът все пак отиде в сметкаа на пазарджишкия отбор, чиито волейболисти не трябваше да излизат в хладната зала „Борис Гюдеров” за четвърти гейм, след крайното 25:23 в тяхна полза.